Tudományok Napja Gútán
Városunkról
Bevezetőként az intézmény vezetője, Tóth Árpád köszöntötte a résztvevőket, aki elmondta, hogy : ,,Rendezvényünk elsődleges célja, hogy felkeltse a diákok érdeklődését a különféle tudományágak iránt, másrészt igyekszik lehetőséget nyújtani az évről évre idelátogató diákok, pedagógusok, valamint az előadók közötti baráti kapcsolatok elmélyítésére is. " Az igazgatótótól azt is megtudtuk, hogy idén is több régióból, mintegy 22 iskolából érkeztek diákok és pedagógusok, a komáromi, dunaszerdahelyi, érsekújvári, vágsellyei, galántai járásból, valamint ismét jelen van a a magyarországi Seregélyes csapata. Összesen mintegy 270 diákot és 30 pedagógust láttak vendégül az előzetes regisztrációk alapján.
Ezt követően Halász Béla, Gúta város polgármestere üdvözölte a megjelenteket, aki kiemelte, hogy a város számára egy nagy öröm, és nagy boldogság, hogy egy ilyen rendezvény van a városban, ami már 17 éve sikeresen működik. ,,Jövőre az a rendezvény eléri a nagykorúságot, és bízom benne, hogy évről évre sikeresebb lesz. Az önkormányzta számára soha nem volt kérdés, hogy támogassa a Tudományok Napját, és továbbra is minden lehető segítséget megadunk, hiszen városunk számára is sokat jelent, hogy a tudományok iránt érdeklődő fiatalok százai jönnek itt össze minden alkalommal."
Az első előadás egy csodálatos utazás volt Ecuador vulkánokkal tarkított földjére. Tárnok Ákos zenés előadásában a közönség megismerkedett egy új kultúrával, mely nemcsak lebilincselő, de informatív is volt a közönség számára. Második előadásaként a színpadon Dr. Stencinger Norbertet, a háború történet szakértőjét láthatták, hallhatták, aki egy tragikus, de mindazonáltal mondanivalójában rendkívül fontos témát ismertetett meg a közönséggel: a hit fontosságát az első világháború idején. Tudományok Napja harmadik előadásában az űrbe utazhattak a résztvevők Dr. Kovács Kálmán vezetésével.
Az előadás során az utat a világűr témájának körbe járásával kezdték, részletes információkat kaphattak űrutazáshoz szükséges technológiák mibenlétéről, és arról honnan indult és hová tart napjainkban az űrkutatás. Immáron sokadik éve a Tudományok Napja résztvevőjeként megjelent Juhos “Robisanyi” Sándort, aki idén is megtisztelte a közönséget pazar előadásával, melynek fő témája az 50 éves Rubik kocka története volt. Az interaktív előadás részeként a vállakozó szellemű diákok egy versenyben is részt vehettek, ahol a Rubik kocka kirakó tudásukat tesztelhették le a közönség előtt.
Forrás és fotó: Nagyboldogasszony Iskolaközpont, Gúta